چندین روش مشخص کننده یک محتوای عالی

چندین روش مشخص کننده یک محتوای عالی

همه ما با این سخن بیل گیتس آشنایی داریم که محتوا پادشاه است.

با این حال به این مورد هم اشراف داریم، که تعریف ما از محتوای عالی و خصوصیات آن در حال تغییر و پیشرفت است، مخصوصا که کاربران جستجو می کنند و به شکل متفاوتی از یک محتوا استفاده می کنند.

ترندهای محتوا و بازاریابی تغییر می کنند و در نتیجه تاکتیک های تولید محتوای عالی ما هم باید تغییر کند در غیر این صورت شانس قرارگیری در صدر و تبدیل شدن به اولویت را از دست خواهید داد.

 

چندین روش مشخص کننده یک محتوای عالی

راه و روش تولید محتوای عالی را یاد بگیرید

قبل از اینکه محتوای خود را ارسال کنید، ابتدا از این 6 استاندارد استفاده کنید تا ببینید که محتوای عالی تهیه کرده اید یا خیر. این 6 استاندارد عبارتند از:

 

1- محتوای عالی ویدیو هم دارد

امروزه، فقط عکس و متن کافی نیستند. فناوری پیشرفت می کند و تولید محتوا هم به شکل روزافزون در حال پیشرفت است. بنابراین تحلیلگران باید متناسب با ترند روز و پیشرفت های آن عمل کرده و همگام باشند که امروزه تمایل افراد بیشتر به سمت ویدیوهای لایو و پخش های زنده است.

اگر باور ندارید این سؤالات را از خود بپرسید:

وقتی در رسانه های اجتماعی و وب جستجو می کنید، موردی که با آن بیشترین ارتباط را برقرار می کنید چیست؟

کدام نوع محتوا بیشترین تعامل را با بیننده و خواننده برقرار می کند؟

چه عاملی باعث ارتباط شما با یک برند یا افرادی خاص می شود؟

قبل از خرید کردن، وقتی به اطلاعات دقیق نیاز داشته باشید، به کدام نوع محتوا نگاه می کنید؟

 

از نظر ما محتوای عالی که ویدیو داشته باشد، بیشترین نوع محتوایی است که به دنبال آن خواهند بود و مهم هم نیست که برندها خودشان ساخته باشند یا مشتریان.ویدیوها به مشتریان کمک می کنند تا بیشتر در مورد محصولی که قصد خریداری آن را دارند یاد بگیرند و تصمیمات بهتر و آگاهانه تری اتخاذ کنند ضمن اینکه درک نکات خرید هم برای آنها راحتتر است.

 

ویدیوها و پخش زنده

ویدیوها و پخش زنده به شدت محبوب بوده و این میزان محبوبیت افزایش هم خواهد داشت مخصوصا که روز به روز پلتفرم های بیشتر و بیشتری به سمت پخش زنده و ویدیوهای آنلاین گرایش پیدا می کنند.

بجای اینکه فقط با حرف به مشتریان خود بگویید که چرا باید به شما اعتماد کنند، در عمل نشان دهید. با عمل به این کار می توانید حتی با بودجه کم نیز مشتریان را به سمت خود جلب کنید.

 

2- محتوای عالی به سؤالات مشتریان جواب می دهد

وقتی فردی مواردی را در موتور جستجو سرچ می کند قطعا یکی از حالت های زیر در مورد آن صدق می کند:

جوابی برای سؤال

اطلاعاتی در مورد محصولات یا خدمات

نحوه انجام کار

 

ابزارهای سئو

حتی اگر کسی کلمه کلیدی خاصی را سرچ کند ولی سرچ او به شکل سؤالی نباشد باز هم می توانید متوجه شوید که این افراد دقیقا به دنبال پیدا کردن چه نوع اطلاعاتی هستند و به چه مواردی نیاز دارند.

می توانید از ابزارهای سئو مثل SEMrush یا Answer The Public استفاده کرده یا خیلی راحت بین صفحه نتایج موتور جستجو بگردید و خیلی سریع سؤالاتی که تقریبا با هر کلمه کلیدی مرتبط هست را پیدا کنید.

وقتی وارد فرایند تولید محتوای عالی می شوید، سؤالاتی که در ابتدای مطلب عنوان کردیم را باید از خود بپرسید یا اینکه کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید تا بتوانید محتوایی تولید کنید که همه اطلاعات مورد نیاز کاربران را در خود جای داده و خوانندگان موقع ترک وب سایت یا رسانه اجتماعی، هیچ سؤالی در ذهنشان باقی نماند.

People Also Ask

مثلا اگر کسی عبارت دستور پخت سوپ مرغ را سرچ می کند، قطعا فرض شما بر این است که در مورد نحوه درست کردن سوپ مرغ به اطلاعات نیاز دارد اما با هر بار مطالعه وب سایت ها، به اطلاعات بیشتری نیاز پیدا می کنند و باید سایت جامع تری پیدا کنند.

وقتی تقریبا به وسط صفحه نتایج سرچ می رسید، با کادری تحت عنوان «People Also Ask» روبرو می شوید که گوگل تعدادی سؤال مرتبط با عبارت اصلی سرچ شده را لیست کرده است.

تولید محتوا حرفه ای

پس اگر قصد تولید محتوای عالی دارید، مثلا در مورد کلمه کلیدی دستور پخت سوپ مرغ، بجای اینکه دستور پختی با اطلاعات کم منتشر کنید، فردی که در زمینه تولید محتوا حرفه ای باشد، برخی یا همه سؤالات این کادر را در عناوین و داخل متن خود قرار خواهد داد.

با این کار، گوگل بخاطر تولید محتوای عالی شما، رتبه وب سایت را بهبود خواهد داد و بنابراین مشتریان و کاربرانی که قبلا ارتباطی با شما نداشته اند، فورا شما را پیدا کرده و بجای اینکه فقط یک دستور پخت ببینند، از همه اطلاعات جانبی آن نیز استفاده خواهند کرد.

محتوای عالی، مثل تکه های پازل عالی و بی نقص

 

3- محتوای عالی خلاقیت دارد

وقتی صحبت از خلاقیت و نوآوری در تولید محتوا می شود یعنی محتوای عالی که به گوگل سیگنال می دهد وب سایت شما اطلاعات جدیدی دارد که سایر سایت ها ندارند:

یک نقطه یا زاویه دید متفاوت

اطلاعاتی که هنوز سایر منابع به آن اشاره ای نداشته اند

 

 ابتکار و خلاقیت

طبق گفته جان مولر از شرکت گوگل، این شرکت ایندکس کردن محتوا را فقطدر شرایطی انجام می دهد که مفید، یونیک، جامع و با کیفیت بالا باشند. یونیک بودن تعریف دیگری از ابتکار و خلاقیت و کپی نبودن محتواست.

کلیه ایده ها، اطلاع رسانی ها و هویت کلی محتوای شما باید یونیک و دارای اصالت باشد. اینکه برخی افراد محتوای سایر افراد را مجددا به شکل دیگری می نویسند، نشانه ای از محتوای عالی نیست و چنین نوع محتواهایی فاقد ابتکار و اورجینال بودن هستند و پس از مدتی متوجه خواهند شد که بازدید خیلی کمی داشته و رتبه خوبی هم نمی گیرد.

 

4- محتوای عالی باید توسط کاربر تولید شود

محتوایی که توسط اینفلوئنسرها تولید شده باشد نسبت به برندها موفق تر عمل می کند اما چرا؟ چون اینفلوئنسرها و اشخاص مشهور شبیه به دوست افراد هستند نه کسب و کارهایی که فقط تلاش می کنند محصولات خود را بفروشند.

مشتریان احساس ارتباط بهتری با افرادی که فالو می کنند دارند چون فکر می کنند می توانند به آنها اعتماد کنند. به همین دلیل به توصیه های مد و پوشاک، دستور پخت غذاهای خانگی لذیذ، نکات سلامتی و تندرستی و هر چیزی که این افراد توصیه کنند گوش می کنند. ارتباط برقرار کردن با افراد امکان پذیر است اما با برندها چنین چیزی ممکن نیست.

رسانه های اجتماعی

شاید این احساس ایجاد شود که محتوای عالی با هر فردی که به نوعی اینفلوئنسر باشد امکان پذیر است اما همکاری کردن با افراد مناسب کسب و کار، فارغ از اینکه در چه مقیاسی فعالیت دارید، نتایج عالی را رقم خواهد زد. آمار جالبی وجود دارد که طبق آن مشخص شده مشتریان امروزی نسبت به 50 سال پیش، روزانه تا 5 برابر بیشتر از اطلاعات استفاده می کنند و با اطمینان خاطر می توان گفت که بخش اعظم آن بواسطه تولید محتوای عالی در رسانه های اجتماعی است.

 

مزیت کار کردن با اینفلوئنسر

بهترین مزیت کار کردن با یک اینفلوئنسر یا نماینده یک برند این است که مجبور به تولید محتوای زیاد نیستید چون کار این افراد همین است پس به این فکر کنید که مخاطب یا بازار هدف شما چه کسانی هستند و از چه نوع محتوایی استقبال می کنند. سپس طبق این موارد با اینفلوئنسرهایی کار کنید که بهترین محتوا را برای کسب و کار شما تولید خواهند کرد.

 

5- محتوای عالی هدفمند و نتایج محور است

محتوای عالی بی هدف نیست.

حتما باید هدفی از تولید محتواداشته باشید و برنامه ای که به کمک آن به اهداف خود برسید. وقتی در حال ایده پردازی و هم فکری هستید تا مطالب مهم و مرتبط را کنار هم بگذارید و اینکه چطور این کار را انجام دهید، با هدف و برنامه ریزی پیش بروید.

مخاطبین شما با چه نوع محتوایی بیشتر از همه ارتباط برقرار می کنند؟

چه موضوعاتی بیشتر از همه کلیک می خورند؟ بیشترین بازدید را کدام محتواها داشته اند؟

What Is Great Content? The 6 Standards of Content Greatness

کدام نوع محتواها بیشتر از همه مشارکت کاربر یا فروش محصول را در پی خواهد داشت؟

 نگارش محتوا

و به طور کلی سؤالات مختلفی وجود دارند که باید حتی قبل از شروع بهنگارش محتوا از خود بپرسید.

این سؤالات در فاز همفکری و ایده پردازی تشکیل می شوند و به شما کمک می کنند تا براساس هدفی که قصد دارید به آن برسید، چه نوع محتوای عالی تولید کنید.در شکل زیر نمونه ای از انواع محتواهایی که شما براساس هدفی که برای خود متصور هستید و بر پایه آن باید تولید کنید، آورده شده است:

 

انواع محتوای عالی که باید براساس آن به اهداف خود برسید

ضمنا محتوای شما باید محصولی از داده های مختلف باشد. به میزان فروش و گزارشات نرخ تبدیل نگاه کنید، آمارهای تجزیه و تحلیل خود را مرور کرده و از آن استفاده کنید.

 

6- محتوای عالی عناوین قدرتمندی هم دارد

عناوین وقتی خوب انتخاب شده باشند خوانندگان بیشتری هم جذب می کند. در واقع در محتوای عالی، عناوین به خواننده سیگنال می فرستند که آیا این مطالب ارزش کلیک کردن دارند یا خیر؟ اگر عنوان، مبهم، خسته کننده یا خیلی کلی و نامفهوم باشد قطعا که هیچ کس جذب چنین محتوایی نخواهد شد.

در مقابل در محتوای عالی چون عناوین جذاب و گیرا هستند و خواننده با خودش می گوید اگر روی چنین لینکی کلیک نکنم قطعا اطلاعات مهمی از دست می دهم، باعث کلیک خوردن زیاد آن می شوند.

 

محتوا عناوینی دارد

فرض کنید یک محتوا عناوینی دارد که صرفا قصد دارد موردی یا موضوعی را آموزش دهد در مقابل نیز محتوایی هست که احساس نیاز یا حالت اضطراری در خواننده ایجاد می کند روی کدام لینک کلیک می کنید؟ قطعا که دومی محتوای عالی است که به دنبال آن بودید. چون محتوای اولی ارزش خاصی ندارد و یونیک نیست.

 

جمع بندی مطالب

در دفعات بعدی که قصد داشتید محتوایی منتشر کنید، مطمئن باشید که اگر همه این نکات و ویژگی ها در محتوای شمابکار رفته باشد یک محتوای عالی است هر چند که قطعا با جستجو در اینترنت با روش های مختلفی برخورد خواهید کرد که برای بی نظیر کردن محتوا معرفی شده اند اما حقیقت امر این است که این  استانداردها ، ملاک های قطعی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

سیزده − 11 =

فهرست مطالب