صفحه فرود چیست؟ | مهم ترین ویژگی های صفحات فرود

صفحه فرود چیست و ویژگی ها مهم یک صفحه فرود چه می باشد؟

در دنیای وبسایت ها اصطلاحات بی شمار و گوناگونی بکار می روند که شاید تنها متخصصان سایت به تمامی آن ها مسلط باشند اما در این مقاله ما شما را با یکی از این اصطلاحات مهم و کاربردی آشنا می نماییم. این اصطلاح کاربردی صفحه فرود و یا لندینگ پیج می باشد که ممکن است نامش به سمع و نظرتان رسیده باشد اما سوالات بی پاسخی در ذهن شما به جای گذاشته باشد که ما در این مقاله پاسخ آنها را برایتان روشن می نماییم.

بگذارید قبل از شروع با یک مثال مناسب ذهن شما را در رابطه با این اصطلاح آماده کنیم. تصور کنید در آستانه فرا رسیدن سال جدید هستیم؛ طبیعتا علاوه بر لباس و میوه و مرسومات سفره هفت سین مردم به دنبال خرید آجیل و شیرینی هم می باشند. در نتیجه به دنبال مغازه و یا بازاری برای خرید هستند که از قضا یک بازارچه به همین منظور به تازگی در محله افتتاح شده است.

وقتی مردم به این بازارچه می روند توقع دارند که تنها آجیل فروشی و شیرینی فروشی هایی با اجناس مرغوب ببینند نه این که وقتی داخل بازارچه می شوند مجبور به کند و کاو از بین مغازه های فروش اجناس مختلف مثل لباس، میوه، پرده، و ظروف باشند تا یک آجیل یا شیرینی فروشی پیدا کنند. در حقیقت نحوه کار صفحه ورود اینگونه است.

 

تعریف صفحه فرود

صفحه فرود یا همان لندینگ پیج (Landing Page) اصطلاحی مربوط به طراحی سایت با وردپرس و سئو می باشد که طراح سایت جهت ارتباط با کاربر به طور مستقیم ایجاد می کند تا کاربران به طور معمول مجذوب این صفحه می شوند زیرا به طور مستقیم آنها به مقصودشان می رساند.

کاربرد این صفحات اکثراً جذب مخاطب و کاربر بوده و دسترسی راحت تر کاربر به مطالب سایت که با استفاده از دانش سئو این کار انجام می شود و برای مدیران سایت هایی که می خواهند بهتر و بیشتر دیده شوند انتخاب مناسبی می باشد.

بطور کلی هر سایتی تنها می تواند یک صفحه فرود داشته باشد و این صفحه باید به گونه ای طراحی شود تا بتواند وظیفه خود را که جذب بازدید کنندگان به عنوان یک مشتری موقت و یا دائمی است بخوبی انجام دهد.

نکته ای که وجود دارد این است که صفحه فرود دارای یک فرم خاص می باشد که فرد بازدیدکننده با پر کردن این فرم می تواند به محتوای دلخواه خود که همان مقصود بازدید کننده می باشد دسترسی پیدا کند از این رو این صفحه از اهمیت بالایی برخوردار است.

یکی از مهم ترین مباحثی که باید در سفارش تولید محتوا برای صفحات ورود توجه کرد این است که، پرسونای مخاطب خود را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین نتیجه را از آن صفحه بگیرید.

 

نکاتی که قبل از ایجاد صفحه ورود باید بدانید

برای شروع شما باید تحقیقاتی درباره محتوای پیشنهادی خود داشته باشید و بتوانید تعیین کنید که مخاطبانی که طرفدار محتواهای مشابه محتوای شما هستند چگونه رفتاری دارند. با این کار شما خود را به جای بازدیدکننده می گذارید و متوجه می شوید آیا محتوای صفحه فرودتان مفید است و به درد کاربران میخورد یا خیر.

کمی پیش تر اشاره کردیم که هر سایتی تنها یک صفحه فرود دارد اما به چه قیمتی؟

در صورتی که شما تنها با یک نوع مخاطب روبرو باشید این مفهوم در کار شما صدق می کند اما اگر رفتار کاربرانی که به سایت شما به منظورهای مختلف مراجعه می کنند متنوع باشد و هر کدام دارای شخصیت متفاوتی باشند شما می بایست برای هر دسته از آنها یک صفحه فرود ایجاد نمایید و پیشنهاد می شود سعی نکنید صفحه فرودتان را با تمامی ذائقه ها همگام سازید.

شاید این موضوع در تعریف بنظر جالب برسد اما در حیطه عمل ممکن است باعث کاهش احتمال تبدیل بازدیدکننده به مشتری شود.

بیایید کمی دقیق تر به نحوه ایجاد یه صفحه فرود بپردازیم.

اولین مسئله عنوان محتوای صفحه شماست که باید جذابیت کافی برای کاربران داشته باشد.

بعد از آن شما پیشنهادی را ارائه میدهید و قصد دارید درباره آن برای مخاطب خود توضیحاتی ضمیمه کنید. از آنجایی که کاربران ممکن است خیلی سریع تصمیم به خروج از سایت شما بگیرند شما زمان بسیار کمی برای ارائه پیشنهاد خود خواهید داشت در نتیجه باید در توضیحات اولیه به نکات چشمگیر و تاثیرگذار و دلخواه کاربر اشاره کنید در غیر این صورت شما مشتریان زیادی را بخاطر همین مسئله از دست خواهید داد.

برای این منظور شما باید ابتدا از پاراگراف های کوتاه و پرمغز خلاصه ای از مطلب کلی را برای کاربر به نمایش بگذارید تا او به خوبی جذب این توضیحات شده و زمان بیشتری برای خواندن مطالب شما بگذارد.

اینفوگرافیک طراحی لندینگ پیج یا صفحه فرود خوب

 

ویژگی های یک صفحه فرود خوب چیست؟

پس از تعریف و توضیح این که لندینگ پیج یا صفحه فرود چیست، اکنون به این می پردازیم که یک لندینگ پیج خوب یا صفحه فرود خوب در سایت چه ویژگی هایی دارد و چه تاثیری در سئو دارد؟ در ادامه با ویژگی های یک صفحه فرود خوب آشنا می شویم که با رعایت چند نکته می توانیم یک لندینگ پیج خوب داشته باشیم، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

ویژگی های یک صفحه فرود

محتوای ساده و شفاف و قابل درک

پاسخگویی و پشتیبانی به تمام خواسته ها و نیاز های کاربران

خلاقیت به خرج دادن در قرار دادن مطالب و مقالات

اولین و مهم ترین بخش لندینگ پیج usp می باشد که در جایگاه مکمل پیام تبلیغاتی عمل خواهند کرد.

 

نتیجه گیری مقاله صفحه فرود یا لندینگ پیج

برای داشتن لندینگ پیج های موفق در سئو، داشتن یک فهرست کوتاه و مفید حاوی محصولات و خدمات، استفاده هوشمندانه و دقیق از تصاویر محصولات و خدمات، قرار دادن بخش نظرات کاربران و استفاده از دکمه call to action با فونت و رنگ مناسب جهت جذب مخاطب و کاربر.

ادمین سایت باید مانند کاربران فکر کند و خود را جای آن ها بگذارد و بررسی کند که چه نوع جمله و رنگ و فونتی می تواند کاربر را تحت تاثیر قرار دهد و کنجکاو کند به دیدن ادامه ی مطلب، این مورد بسیار مهم می باشد که ادمین این را رعایت کند.

همچنین باید جامعه ی هدف خود را مشخص کنید که مطالبی که در سایت قرار می دهید برای کدام دسته و کدام گروه جامعه می باشد تا راحت تر بتوانید ارتباط برقرار کنید.

برای داشتن یک لندینگ پیج خوب و موفق در سئو تا جایی که امکان دارد از زبان و بیان ساده استفاده کنید تا با کاربران رابطه خوبی داشته باشید و کاربران احساس راحتی کنند.

در این مقاله سعی کردیم شما کاربران را با صفحه فرود (Landing Page) آشنا کنیم و ویژگی های یک صفحه فرود خوب را توضیح دهیم، این مطالب برای سئو سئو در وردپرس بسیار حائز اهمیت می باشد و برای یک مدیر سایت خیلی مهم است که این مطالب را یاد بگیرد. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید سپاسگذاریم.

صفحات فرود سایت جزو مهمترین صفحات سایت هستند، که شما باید کلمات کلیدی درست را برای آن ها سئو کنید. اگر می خواهید اطلاعات کاملی درمورد موضوع سئو به دست آورید پیشنهاد میکنم به مقاله آموزش سئو مراجعه کنید.

 

تاثیر صفحات فرود در تبلیغات ادوردز :

شاید با خدمات تبلیغاتی گوگل آشناباشید که به گوگل ادوردز مشهور است و بصورت ساده کنار هر نتیجه سرچ در گوگل کلمات AD را مشاهده کردید این لینک یا سایت با هزینه به گوگل خود را به نتایج بالای گوگل رسانده و دوستانی که از این خدمات استفاده کرده اند به خوبی مدانند در برخی از کلمات و در برخی از مناطق تراکم زیاد است و اشخاص زیادی در حوزه فعالیت می کنند و گوگل به نتیجه ای که هزینه بیشتری انجام دهد اهمیت می دهد و آن تبلیغ را به سطر بالای نتایج می رساند .
اما همیشه اینگونه نیست و برای کم کردن این هزینه شما میتوانید با ساخت یک صفحه لندینگ یا همان صفحه فرود که شامل کلمات کلیدی شما همراه با محتوای بسیار روان و خوب می باشد و با شناختن و ایندکس در گوگل از هزینه کلیک های خود کاسته و آن را پس انداز کنید.

بصورت مثال :

اگر شما سایت قالیشویی باشید و بخواهید در منطقه تجریش تهران اقدام به تبلیغات خدمات خود کنید بطور نرمال از کلمه کلیدی ( قالیشویی در تجریش  ) اتسفاده می کنید و دیگران نیز روی این کیورد تبلغیات خواهند داشت و در روز های عادی که ترافیک پایین است شاید با تعیین مبلغ 30 هزار تومان شما نفر اول نتایج خواهید بود ولی در روز های شلوغ که معمولاً نزدیک عید نوروز اتفاق می افتد هزینه هرکلیک در این منطقه و کیورد نزدیک به 100 هزار تومان است .

امام گوگل به سایت هایی که لندینگ عالی تر و مرتبط تر با آن نتیجه داشته باشند بیشتر بها داده و با هزینه بسیار کم تر به سطر اول نتایج خود می آورد تا اعتبار خود را از دست ندهد.

قیمت تبلیغ با لندینگ خوب و مرتبط در شب عید و همان کیورد در گوگل نزدیک به 35 هزار تومان می باشد.

خوب شما با امکانات و فواید لندینگ پیج ها آشنا شدید و پشینهاد ما این است که همین الان اقدام به ساخت یک لندینگ زیبا و کاربر پسند کنید تا از امتیاز سئو آن برخوردار شوید.

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام
  میشه بیشتر راهنمایی کنید که چطوری باید هزینه گوگل ادز را با لندینگ کاهش دهیم ؟

  • با سلام و احترام خدمت شما
   گوگل یکسری الگوریتم و قوانین داره
   طبق این قوانین شما اگر روی یک کلمه در صفحه خود بصورت کاربر پسند و اساسی کار کرده باشی و بدون کپی محتوا و ترجیحا یونیک باشه و lsi keyword و long tail keyword هم کار شده باشه بهش اعتبار بیشتر میده و هزینه کلیک رو میاره پایین .
   حتما یکبار امتحان کنید
   برای ادز زدن یکبار بدون لندینگ اقدام کنید و قیمت رو ثبت کنید و بعد یک صفحه لندینگ زیبا و کاربر پسند درست کنید و کلمات کلیدی مورد نظر رو بهش بدهید و بعد از ایندکس شدن توسط گوگل اقدام به ادز کنید و قیمت ها رو مقایسه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

20 − 17 =

فهرست مطالب